Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Nord giv
N-S i zon
E1052
9874
kn86
103
7
Kkn
K9
KDkn97642
KD43
632
ED52
E5
kn986
ED105
10743
8

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -460
 NT
N13661
S13661
Ö1197711
V1197711
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Klas Bellander - Jan Clementsson 5 Ö-4 8 200 32.0/0.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3 V+2 E -150 29.0/3.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 V+2 9 -150 29.0/3.0
Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 V+3 7 -170 24.0/8.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 V+3 E -170 24.0/8.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3 V+3 6 -170 24.0/8.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 5 V= 9 -400 19.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 5 Ö= 6 -400 19.0/13.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+3 5 -490 10.0/22.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ester Schneider - Ulla Öberg 3NT Ö+3 6 -490 10.0/22.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö+3 9 -490 10.0/22.0
Erwin Wilhelm - Tommy Lööf Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö+3 6 -490 10.0/22.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3NT V+3 10 -490 10.0/22.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö+3 5 -490 10.0/22.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+3 5 -490 10.0/22.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Bo Hedberg - Fredrik Bonde 6 V= E -920 2.0/30.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 6 V+1 2 -940 0.0/32.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn     - -/15.0