Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Syd giv
Ö-V i zon
kn84
EKD54
63
K105
D1096
kn103
EKD4
E4
EK
86
kn10972
D973
7532
972
85
kn862

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N41522
S41522
Ö810788
V810788
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 5NT V-3 E 300 32.0/0.0
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT V-1 E 100 22.0/10.0
Erwin Wilhelm - Tommy Lööf Susanne Levin - Ulf Pernvi 3NT V-1 E 100 22.0/10.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V-1 K 100 22.0/10.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5 V-1 E 100 22.0/10.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT V-1 E 100 22.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard 5 V-1 E 100 22.0/10.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 5 Ö-1 9 100 22.0/10.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karen Nielsen - Berit Linse 3NT V-1 E 100 22.0/10.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT V-1 E 100 22.0/10.0
Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 3 Ö+1 9 -130 9.0/23.0
Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö= 2 -130 9.0/23.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3 Ö+1 2 -130 9.0/23.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V+2 E -130 9.0/23.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2NT V+1 5 -150 4.0/28.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4 V= E -620 2.0/30.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3NT V+1 3 -630 0.0/32.0
Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer     - 12.5/-