Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Syd giv
alla i zon
9843
kn962
Dkn97
10
EKkn
D874
864
D82
10762
10
EK1032
K95
D5
EK53
5
Ekn7643

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N63744
S63744
Ö69599
V69599
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman Rutger Persson - Lennart Lindahl 1 S+2 2 140 32.0/0.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 2 S= D 110 27.0/5.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N= E 110 27.0/5.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Hans Ryning - Gösta Wiik 2 S= 8 110 27.0/5.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Karen Nielsen - Berit Linse 2 S= E 110 27.0/5.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 Ö-1 5 100 19.0/13.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö-1 E 100 19.0/13.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 Ö-1 E 100 19.0/13.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 Ö-1 4 100 19.0/13.0
Erwin Wilhelm - Tommy Lööf Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 S-1 E -100 14.0/18.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Klas Bellander - Jan Clementsson 2 Ö+1 E -110 12.0/20.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Elsa Olsson - Birgit Hartman 2NT V+2 7 -180 10.0/22.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 S-2 E -200 6.0/26.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 2 S-2 E -200 6.0/26.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3D S-1 E -200 6.0/26.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT N-3 E -300 1.0/31.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3 S-3 E -300 1.0/31.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin     - -/18.0