Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Syd giv
Ö-V i zon
D84
K52
KD9643
6
72
D108
kn107
EK942
Ekn103
Ekn9
E2
D875
K965
7643
85
kn103

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N25442
S25332
Ö1179911
V1189911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 Ö-1 5 100 31.0/1.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö-1 5 100 31.0/1.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Hans Ryning - Gösta Wiik 3 V= K -110 28.0/4.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Susanne Levin - Ulf Pernvi 4 V= 2 -130 24.0/8.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3 V+1 4 -130 24.0/8.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 V= 2 -130 24.0/8.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 4 V+1 K -150 15.0/17.0
Erwin Wilhelm - Tommy Lööf Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 V+2 K -150 15.0/17.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 V+3 K -150 15.0/17.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 V+2 6 -150 15.0/17.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V+2 K -150 15.0/17.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3 V+2 2 -150 15.0/17.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ester Schneider - Ulla Öberg 2NT Ö+2 5 -180 8.0/24.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 3NT Ö= 5 -600 6.0/26.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö+1 5 -630 4.0/28.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT Ö+2 5 -660 1.0/31.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3NT V+2 K -660 1.0/31.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow     - 15.3/-