Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Nord giv
ingen i zon
986543
6542
3
E7
EDkn2
E10
D87
D1052
K
Kkn87
kn964
K986
107
D93
EK1052
kn43

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N34353
S34453
Ö999810
V999810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 V-3 3 150 32.0/0.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö-2 E 100 29.0/3.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 2 V-2 3 100 29.0/3.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT V-1 4 50 26.0/6.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Susanne Levin - Ulf Pernvi 3NT Ö= E -400 19.0/13.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 3NT V= 6 -400 19.0/13.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 3NT V= 9 -400 19.0/13.0
Karen Nielsen - Berit Linse Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT V= 9 -400 19.0/13.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT V= 3 -400 19.0/13.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3NT V= 9 -400 19.0/13.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3NT V+1 6 -430 8.0/24.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 3NT V+1 3 -430 8.0/24.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT V+1 9 -430 8.0/24.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT V+1 6 -430 8.0/24.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT V+1 5 -430 8.0/24.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT V+2 5 -460 1.0/31.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3NT V+2 5 -460 1.0/31.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström     - 18.4/-