Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Öst giv
ingen i zon
K10983
D
kn765
965
Ekn42
Ekn876
8
K72
7
1095
EK43
EDkn83
D65
K432
D1092
104

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N15151
S15151
Ö12812810
V12812811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 V-1 D 50 30.0/2.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 V-1 3 50 30.0/2.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 4 V-1 8 50 30.0/2.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3NT V= 9 -400 24.0/8.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Karen Nielsen - Berit Linse 3NT V= 8 -400 24.0/8.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö= 2 -400 24.0/8.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 V= 8 -420 19.0/13.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 V= 5 -420 19.0/13.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 3NT V+1 8 -430 16.0/16.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 V+1 3 -450 14.0/18.0
Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 3NT V+2 3 -460 9.0/23.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT Ö+2 3 -460 9.0/23.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+2 2 -460 9.0/23.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT V+2 3 -460 9.0/23.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 4 V+2 3 -480 3.0/29.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Klas Bellander - Jan Clementsson 4 V+2 7 -480 3.0/29.0
Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT Ö+3 2 -490 0.0/32.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg     - 16.3/-