Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Syd giv
ingen i zon
53
E9753
875
1064
Ekn2
KDkn86
K432
9
1097
2
Dkn109
KDkn83
KD864
104
E6
E752

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N54664
S54664
Ö78677
V78677
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Jan Clementsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 2 V-3 5 150 30.0/2.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-3 6 150 30.0/2.0
Karen Nielsen - Berit Linse Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö-3 K 150 30.0/2.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V-2 3 100 24.0/8.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 4 V-2 5 100 24.0/8.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 V-2 5 100 24.0/8.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 2 V-1 5 50 18.0/14.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 V-1 5 50 18.0/14.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT V-1 2 50 18.0/14.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard 2 S-1 2 -50 14.0/18.0
Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 Ö= E -110 11.0/21.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 2 V= 3 -110 11.0/21.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 S-3 K -150 8.0/24.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V= 3 -400 5.0/27.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT V= 7 -400 5.0/27.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT V+1 5 -430 1.0/31.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3NT Ö+1 K -430 1.0/31.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman     - -/14.3