Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Öst giv
alla i zon
986
kn54
KDkn93
94
KD
E107
E104
K8753
102
D9
872
EDkn1062
Ekn7543
K8632
65

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -200
 NT
N38893
S38893
Ö105449
V105449
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 4 S= 8 620 32.0/0.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 5 V-2 K 200 29.0/3.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunilla Wallin - Christian Söderlund 5 Ö-2 E 200 29.0/3.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Elsa Olsson - Birgit Hartman 2 S+2 3 170 26.0/6.0
Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2 S= 3 110 24.0/8.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 V-1 6 100 19.0/13.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 4 V-1 K 100 19.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 5 Ö-1 E 100 19.0/13.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3NT V-1 K 100 19.0/13.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Karen Nielsen - Berit Linse 3 Ö= 4 -110 14.0/18.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT V+2 8 -180 12.0/20.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 2NT V+3 9 -210 10.0/22.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT V= 9 -600 6.0/26.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 6 -600 6.0/26.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT V= 8 -600 6.0/26.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 3NT V+2 3 -660 2.0/30.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 5D Ö= E -750 0.0/32.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson     - 16.0/-