Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Väst giv
ingen i zon
EK
Ekn9754
ED2
D5
98762
6
K86
kn1043
3
KD1032
kn95
E987
Dkn1054
8
10743
K62

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Åsa Venström - Jan Christersson 3NT N+2 K 460 78/0
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Levin - Eva Hök 3NT S+1 6 430 75/3
Olle Fahlén - Lena Fahlén Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 4NT N= K 430 75/3
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Birgitta Wallin - Leif Wallin 3NT N= K 400 71/7
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Outi Leijon - Mona Eriksson 3NT S= 6 400 71/7
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 3 N= 7 140 67/11
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Almén - Camilla Nitschmann 3 N= 3 140 67/11
Brita Carlefred - Ylva Hag Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 2 N= 3 110 62/16
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 1 N+1 3 110 62/16
Eva Holm - Anita Helgstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 1 N+1 3 110 62/16
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 3 N-1 3 -50 47/31
Marianne Karta - Jan Morén Kerstin Ström - Marianne Näslund 3 N-1 3 -50 47/31
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Britt Björklund - Kerstin Avenberg 3 N-1 3 -50 47/31
Marianne Juhlin - Ingun Boström Berit Helge - Brita Matérn 3NT N-1 2 -50 47/31
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 3 N-1 5 -50 47/31
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 4 S-1 3 -50 47/31
Nils Ahlén - Ann Jansson Gunnar Ericsson - Laijla Molén 4 N-1 3 -50 47/31
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Åsel Floderus - Christine Hargevik 2 N-1 3 -50 47/31
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 4 S-1 6 -50 47/31
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 3NT S-1 2 -50 47/31
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3 N-1 3 -50 47/31
Sidney Hage - Barbara Lane Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 4 N-1 3 -50 47/31
Risbecker Ann - Catharina Almström Staffan Troell - Clary Sundblad 3 N-2 3 -100 30/48
Bengt Orre - Anders Tönne Lena Sidebo - Margaretha Elfström 3 N-2 5 -100 30/48
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunvor Westerberg - Lars Lewander 4 N-2 E -100 30/48
Christina Söderberg - Per Söderberg Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 3 N-2 3 -100 30/48
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 3 N-2 3 -100 30/48
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Karen Carlberg - Margit Belenius 4 N-3 3 -150 17/61
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Olle Billström - Claes Hultkrantz 4 N-3 3 -150 17/61
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3NT S-3 Kn -150 17/61
Gunilla Olofsson - Anita Koch Sune Strömbäck - Anders Rosén 4 N-3 3 -150 17/61
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Gunilla Seth - Johan Seth 3 N-3 3 -150 17/61
Eva Kulling - Marianne Lins Ulla Linde - Annette Sydfors 4 S-3 Kn -150 17/61
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3NT S-3 3 -150 17/61
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Göran Walander - Arne Keller 4 S-3 3 -150 17/61
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Lars Nitell - Gösta Cannerheim 4D N-2 3 -300 7/71
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 4D N-2 E -300 7/71
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Tor Montalvo - Ralf Treffner 4D N-3 6 -500 3/75
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Per Giléus - Inger Giléus 4D N-3 3 -500 3/75
Bengt Kulling - Margot Kulling Jan Nelson - Christina Winblad 4D S-4 6 -800 0/78