Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Syd giv
alla i zon
1084
Kkn1093
107
K75
ED52
ED
98652
E9
9
754
KD43
D10863
Kkn763
862
Ekn
kn42

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Göran Walander - Arne Keller 3NT V-3 3 300 78/0
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Almén - Camilla Nitschmann 3NT Ö-2 3 200 76/2
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Levin - Eva Hök 3 V-1 3 100 67/11
Bengt Orre - Anders Tönne Lena Sidebo - Margaretha Elfström 2NT V-1 10 100 67/11
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 3NT V-1 Kn 100 67/11
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 3NT V-1 9 100 67/11
Eva Holm - Anita Helgstedt Agneta Erikson - Agneta Fhurong 2 V-1 3 100 67/11
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Outi Leijon - Mona Eriksson 5 V-1 Kn 100 67/11
Sidney Hage - Barbara Lane Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 3NT V-1 10 100 67/11
Christina Söderberg - Per Söderberg Per Christoffersson - Ingrid Lindberg 3NT V-1 10 100 67/11
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 2 S-1 9 -100 58/20
Anders Bodecker - Solveig Lewander Gunvor Westerberg - Lars Lewander 2 V+1 3 -110 54/24
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Åsel Floderus - Christine Hargevik 3 V= Kn -110 54/24
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 3 V= 10 -110 54/24
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Birgitta Wallin - Leif Wallin 1NT V+1 Kn -120 45/33
Olle Fahlén - Lena Fahlén Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 1NT V+1 10 -120 45/33
Marianne Karta - Jan Morén Kerstin Ström - Marianne Näslund 1NT Ö+1 2 -120 45/33
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 1NT Ö+1 2 -120 45/33
Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 1NT Ö+1 2 -120 45/33
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 2NT V= 4 -120 45/33
Brita Carlefred - Ylva Hag Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 3 V+1 9 -130 34/44
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3 V+1 10 -130 34/44
Risbecker Ann - Catharina Almström Staffan Troell - Clary Sundblad 3 V+1 10 -130 34/44
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Åsa Venström - Jan Christersson 3 V+1 3 -130 34/44
Bengt Kulling - Margot Kulling Jan Nelson - Christina Winblad 4 V= 10 -130 34/44
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Karen Carlberg - Margit Belenius 2NT V+1 4 -150 19/59
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Tor Montalvo - Ralf Treffner 4 V+1 Kn -150 19/59
Gunilla Olofsson - Anita Koch Sune Strömbäck - Anders Rosén 3 Ö+2 10 -150 19/59
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Lars Nitell - Gösta Cannerheim 2 V+3 3 -150 19/59
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Gunilla Seth - Johan Seth 3 Ö+2 10 -150 19/59
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Britt Björklund - Kerstin Avenberg 1 V+4 Kn -150 19/59
Marianne Juhlin - Ingun Boström Berit Helge - Brita Matérn 4 Ö+1 10 -150 19/59
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 3 V+2 Kn -150 19/59
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 1NT Ö+2 E -150 19/59
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3 V+2 Kn -150 19/59
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Olle Billström - Claes Hultkrantz 2NT V+2 Kn -180 8/70
Ingrid Espmark - Margareta Rydén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 2 S-2 9 -200 5/73
Nils Ahlén - Ann Jansson Gunnar Ericsson - Laijla Molén 2 S-2 9 -200 5/73
Eva Kulling - Marianne Lins Ulla Linde - Annette Sydfors 3NT V= Kn -600 1/77
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Per Giléus - Inger Giléus 5 V= Kn -600 1/77