Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Nord giv
N-S i zon
Kkn863
Dkn432
kn4
kn
9
E865
EKD9
9753
E10542
K9
653
EK8
D7
107
10872
D10642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 3NT V-2 Kn 100 78/0
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 3NT Ö-1 2 50 58/20
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 3NT Ö-1 6 50 58/20
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Brita Carlefred - Ylva Hag 3NT Ö-1 2 50 58/20
Per-Owe Jalde - Doris Bernmark Olle Billström - Claes Hultkrantz 3NT Ö-1 6 50 58/20
Olle Fahlén - Lena Fahlén Viviann Rosenlund - Evy Andersson 3NT Ö-1 2 50 58/20
Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 3NT V-1 Kn 50 58/20
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Lars Nitell - Gösta Cannerheim 3NT Ö-1 2 50 58/20
Gunilla Seth - Johan Seth Risbecker Ann - Catharina Almström 3NT V-1 2 50 58/20
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Ulla Bohlin - Rune Bohlin 3NT Ö-1 2 50 58/20
Bengt Orre - Anders Tönne Eva Kulling - Marianne Lins 4 V-1 Kn 50 58/20
Marianne Juhlin - Ingun Boström Lena Sidebo - Margaretha Elfström 3NT Ö-1 2 50 58/20
Eva Holm - Anita Helgstedt Nils Ahlén - Ann Jansson 3NT Ö-1 2 50 58/20
Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah Åsel Floderus - Christine Hargevik 3NT Ö-1 6 50 58/20
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 3NT Ö-1 6 50 58/20
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Jan Nelson - Christina Winblad 3NT Ö-1 2 50 58/20
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Olle Magnuson - Milly Holmgren 3NT Ö-1 4 50 58/20
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 3NT V-1 2 50 58/20
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Sidney Hage - Barbara Lane 4 V-1 D 50 58/20
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Christina Söderberg - Per Söderberg 3NT Ö-1 6 50 58/20
Gunnar Ericsson - Laijla Molén Agneta Erikson - Agneta Fhurong 2 V+1 Kn -110 38/40
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Sune Strömbäck - Anders Rosén 1NT Ö+1 D -120 34/44
Staffan Troell - Clary Sundblad Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 1NT V+1 2 -120 34/44
Marianne Karta - Jan Morén Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 2NT Ö= 3 -120 34/44
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 1 Ö+2 10 -140 30/48
Klas Änggård - Dag Ehrenpreis Göran Walander - Arne Keller 2NT Ö+2 2 -180 28/50
Karen Carlberg - Margit Belenius Birgitta Wallin - Leif Wallin 3NT Ö= 7 -400 14/64
Gunilla Olofsson - Anita Koch Ingrid Espmark - Margareta Rydén 3NT Ö= 2 -400 14/64
Britt Björklund - Kerstin Avenberg Kerstin Ström - Marianne Näslund 3NT Ö= 10 -400 14/64
Ulla Linde - Annette Sydfors Berit Helge - Brita Matérn 3NT Ö= 2 -400 14/64
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 3NT V= 2 -400 14/64
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 3NT Ö= 2 -400 14/64
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Anders Bodecker - Solveig Lewander 3NT Ö= 4 -400 14/64
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Ingegerd Hirn - Carl Dufke 3NT Ö= 2 -400 14/64
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Åsa Venström - Jan Christersson 3NT Ö= 6 -400 14/64
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Outi Leijon - Mona Eriksson 3NT Ö= 2 -400 14/64
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Karl Lindberg - Marianne Lindberg 3NT Ö= 10 -400 14/64
Bengt Kulling - Margot Kulling Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 3NT Ö= 2 -400 14/64
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Per Giléus - Inger Giléus 3NT Ö= 2 -400 14/64
Margareta Levin - Eva Hök Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 3NT Ö+1 2 -430 0/78