Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Väst giv
alla i zon
kn5
K973
98532
kn8
K84
E2
Kkn106
K762
ED109763

D
D9543
2
Dkn108654
E74
E10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Ingrid Espmark - Margareta Rydén 5 V-3 Kn 300 78/0
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Birgitta Wallin - Leif Wallin 6D Ö-1 E 200 76/2
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 4 V+1 7 -150 74/4
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Kerstin Ström - Marianne Näslund 5 S-3 4 -300 70/8
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Bengt Orre - Anders Tönne 5 S-3 K -300 70/8
Nils Ahlén - Ann Jansson Agneta Erikson - Agneta Fhurong 5 S-3 K -300 70/8
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren 5 V+1 K -620 65/13
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Gunvor Westerberg - Lars Lewander 4 Ö= D -620 65/13
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Brita Carlefred - Ylva Hag 4 Ö+1 D -650 44/34
Karen Carlberg - Margit Belenius Lena Treffner - Birgitta Norrgren 4 Ö+1 D -650 44/34
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman 5 Ö= E -650 44/34
Risbecker Ann - Catharina Almström Sune Strömbäck - Anders Rosén 4 Ö+1 E -650 44/34
Staffan Troell - Clary Sundblad Gunilla Olofsson - Anita Koch 4 Ö+1 E -650 44/34
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Marianne Larsson - Gunnar Andersson 4 Ö+1 E -650 44/34
Britt Björklund - Kerstin Avenberg Marianne Karta - Jan Morén 4 Ö+1 E -650 44/34
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Marianne Juhlin - Ingun Boström 4 Ö+1 D -650 44/34
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Ulla Linde - Annette Sydfors 4 Ö+1 D -650 44/34
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Anders Bodecker - Solveig Lewander 4 Ö+1 E -650 44/34
Gunnar Ericsson - Laijla Molén Eva Holm - Anita Helgstedt 4 Ö+1 E -650 44/34
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Åsel Floderus - Christine Hargevik 4 Ö+1 D -650 44/34
Outi Leijon - Mona Eriksson Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 4 Ö+1 D -650 44/34
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 4 Ö+1 E -650 44/34
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Åsa Venström - Jan Christersson 4 Ö+1 E -650 44/34
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Bengt Kulling - Margot Kulling 4 Ö+1 E -650 44/34
Olle Magnuson - Milly Holmgren Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 4 Ö+1 E -650 44/34
Sidney Hage - Barbara Lane Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 4 Ö+1 D -650 44/34
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein 4 Ö+1 D -650 44/34
Tor Montalvo - Ralf Treffner Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 4 Ö+2 10 -680 13/65
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Olle Billström - Claes Hultkrantz 4 Ö+2 E -680 13/65
Margareta Levin - Eva Hök Gunnar Bernhardtz - Per Molin 4 Ö+2 E -680 13/65
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 4 Ö+2 D -680 13/65
Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 Ö+2 D -680 13/65
Gunilla Seth - Johan Seth Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 4 Ö+2 4 -680 13/65
Berit Helge - Brita Matérn Eva Kulling - Marianne Lins 4 Ö+2 D -680 13/65
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Lena Sidebo - Margaretha Elfström 4 Ö+2 2 -680 13/65
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 4 Ö+2 E -680 13/65
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Jan Nelson - Christina Winblad 4 Ö+2 D -680 13/65
Sigvard Carlefred - Birgitta Elding Göran Walander - Arne Keller 4 Ö+2 D -680 13/65
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Per Giléus - Inger Giléus 4 Ö+2 E -680 13/65
Christina Söderberg - Per Söderberg Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 4D Ö+2 D -1190 0/78