Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Öst giv
ingen i zon
EK
ED1053
542
kn98
865
64
Kkn73
ED54
D1042
kn987
ED10
K7
kn973
K2
986
10632

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Outi Leijon - Mona Eriksson Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 3NTD Ö-2 E 300 78/0
Marianne Karta - Jan Morén Ulla Linde - Annette Sydfors 2NT V-2 9 100 76/2
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 2 Ö-1 9 50 62/16
Margareta Levin - Eva Hök Tor Montalvo - Ralf Treffner 2NT V-1 8 50 62/16
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Viviann Rosenlund - Evy Andersson 3NT Ö-1 7 50 62/16
Sune Strömbäck - Anders Rosén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3NT Ö-1 3 50 62/16
Kerstin Ström - Marianne Näslund Eva Kulling - Marianne Lins 3NT Ö-1 3 50 62/16
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 3NT Ö-1 3 50 62/16
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Anders Bodecker - Solveig Lewander 2 Ö-1 2 50 62/16
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 2NT Ö-1 9 50 62/16
Åsel Floderus - Christine Hargevik Gunnar Ericsson - Laijla Molén 3NT Ö-1 3 50 62/16
Bengt Kulling - Margot Kulling Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2 Ö-1 K 50 62/16
Jan Nelson - Christina Winblad Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3NT Ö-1 7 50 62/16
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Marianne Almén - Camilla Nitschmann 2 Ö-1 K 50 62/16
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1NT V-1 3 50 62/16
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Ingrid Espmark - Margareta Rydén 2 S-1 6 -50 48/30
Birgitta Wallin - Leif Wallin Brita Carlefred - Ylva Hag 1NT V= E -90 41/37
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 1NT V= Kn -90 41/37
Olle Billström - Claes Hultkrantz Karen Carlberg - Margit Belenius 1NT V= E -90 41/37
Gunilla Olofsson - Anita Koch Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 1NT V= 3 -90 41/37
Risbecker Ann - Catharina Almström Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 1NT V= 3 -90 41/37
Berit Helge - Brita Matérn Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 1NT V= 8 -90 41/37
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 2 N-2 7 -100 34/44
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 2 V+1 E -110 31/47
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 Ö= K -110 31/47
Staffan Troell - Clary Sundblad Gunilla Seth - Johan Seth 1NT V+1 E -120 21/57
Bengt Orre - Anders Tönne Marianne Juhlin - Ingun Boström 2NT Ö= 9 -120 21/57
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Britt Björklund - Kerstin Avenberg 2NT Ö= 3 -120 21/57
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Nils Ahlén - Ann Jansson 1NT V+1 E -120 21/57
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Ingegerd Hirn - Carl Dufke 2NT Ö= 3 -120 21/57
Åsa Venström - Jan Christersson Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 1NT V+1 10 -120 21/57
Sidney Hage - Barbara Lane Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein 1NT V+1 5 -120 21/57
Per Giléus - Inger Giléus Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 2NT Ö= K -120 21/57
Olle Fahlén - Lena Fahlén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 1NT V+2 8 -150 9/69
Eva Holm - Anita Helgstedt Gunvor Westerberg - Lars Lewander 2NT V+1 Kn -150 9/69
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 1NT V+2 3 -150 9/69
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 2NT V+1 E -150 9/69
Göran Walander - Arne Keller Christina Söderberg - Per Söderberg 2NT Ö+2 3 -180 4/74
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 3NT Ö= 6 -400 1/77
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 3NT V= 3 -400 1/77