Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Nord giv
alla i zon
E8
965
D8653
KD2
Kkn532
E1073
E7
96
D109
KD2
Kkn109
1073
764
kn84
42
Ekn854

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Outi Leijon - Mona Eriksson Ingrid Laurell - Rolf Thorsell 3NT Ö-5 K 500 78/0
Bengt Orre - Anders Tönne Marianne Juhlin - Ingun Boström 2NT V-3 K 300 76/2
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Anders Bodecker - Solveig Lewander 3NT Ö-2 5 200 74/4
Lena Treffner - Birgitta Norrgren Ulla Winblad - Katy Lilljeforss 4 V-1 2 100 70/8
Olle Billström - Claes Hultkrantz Karen Carlberg - Margit Belenius 4 V-1 9 100 70/8
Marianne Karta - Jan Morén Ulla Linde - Annette Sydfors 2NT Ö-1 4 100 70/8
Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström Kerstin Klintberg - Christina Bäckström 1NT S= 2 90 66/12
Per Giléus - Inger Giléus Sigvard Carlefred - Birgitta Elding 1NT S-1 2 -100 64/14
Staffan Troell - Clary Sundblad Gunilla Seth - Johan Seth 2 V+1 K -140 60/18
Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 2 V+1 K -140 60/18
Göran Walander - Arne Keller Christina Söderberg - Per Söderberg 2 Ö+1 8 -140 60/18
Birgitta Wallin - Leif Wallin Brita Carlefred - Ylva Hag 3 V+1 2 -170 40/38
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 2 V+2 K -170 40/38
Lennart Larsson - Lennart Holmqvist Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 3 V+1 K -170 40/38
Margareta Levin - Eva Hök Tor Montalvo - Ralf Treffner 2 V+2 K -170 40/38
Olle Fahlén - Lena Fahlén Marianne Larsson - Gunnar Andersson 2 V+2 3 -170 40/38
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Viviann Rosenlund - Evy Andersson 3 V+1 K -170 40/38
Risbecker Ann - Catharina Almström Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot 2 V+2 K -170 40/38
Berit Helge - Brita Matérn Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark 2 V+2 K -170 40/38
Kerstin Ström - Marianne Näslund Eva Kulling - Marianne Lins 2 V+2 6 -170 40/38
Ulla Bohlin - Rune Bohlin Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand 3 V+1 K -170 40/38
Eva Holm - Anita Helgstedt Gunvor Westerberg - Lars Lewander 2 V+2 2 -170 40/38
Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson Nils Ahlén - Ann Jansson 2 V+2 K -170 40/38
Åsa Venström - Jan Christersson Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 2 V+2 K -170 40/38
Bengt Kulling - Margot Kulling Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2 V+2 E -170 40/38
Karl Lindberg - Marianne Lindberg Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 V+2 K -170 40/38
Jan Nelson - Christina Winblad Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3 V+1 D -170 40/38
Sidney Hage - Barbara Lane Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein 1 V+3 5 -170 40/38
Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm Barbro Gustafsson - Carin Lettermark 2 V+3 3 -200 21/57
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1 V+4 6 -200 21/57
Gunilla Olofsson - Anita Koch Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 2NT Ö+3 4 -210 18/60
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman 4 V= 2 -620 9/69
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Ingrid Espmark - Margareta Rydén 4 V= K -620 9/69
Sune Strömbäck - Anders Rosén Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 4 V= K -620 9/69
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Britt Björklund - Kerstin Avenberg 4 V= 3 -620 9/69
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 4 V= 6 -620 9/69
Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt Ingegerd Hirn - Carl Dufke 4 V= K -620 9/69
Åsel Floderus - Christine Hargevik Gunnar Ericsson - Laijla Molén 4 V= K -620 9/69
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 4 V= K -620 9/69
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Marianne Almén - Camilla Nitschmann 4 V+1 6 -650 0/78