Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2014-11-28 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2014-11-28

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2014.11.28

Nord giv
ingen i zon
K106
D98732
43
64
kn9832
10
ED109
kn107
ED5
Kkn
K82
EKD53
74
E654
kn765
982

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Olofsson - Anita Koch Risbecker Ann - Catharina Almström 4 V-2 8 100 77/1
Gertrud Rosenlund - Ulf Berggren Elisabeth Lalin - Eva Mellstedt 6 Ö-2 10 100 77/1
Birgitta Wallin - Leif Wallin Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 4NT Ö-1 9 50 71/7
Ann-Cathrin Svensson - Ulla Dickman Brita Carlefred - Ylva Hag 3NT Ö-1 4 50 71/7
Sven-Erik Rehnman - Hans Bennermark Eva Kulling - Marianne Lins 6 V-1 2 50 71/7
Bengt Orre - Anders Tönne Ulla Bohlin - Rune Bohlin 6NT Ö-1 E 50 71/7
Traude Rothdeutsch - Kerstin Hasselrot Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 5 Ö= E -400 66/12
Gunvor Westerberg - Lars Lewander Gunnar Ericsson - Laijla Molén 5 Ö+1 6 -420 64/14
Tor Montalvo - Ralf Treffner Lena Treffner - Birgitta Norrgren 3NT Ö+1 5 -430 57/21
Marianne Larsson - Gunnar Andersson Ulla Wennborg - Kristina Dannewitz 3NT Ö+1 4 -430 57/21
Sune Strömbäck - Anders Rosén Staffan Troell - Clary Sundblad 3NT Ö+1 4 -430 57/21
Barbro Gustafsson - Carin Lettermark Marianne Karta - Jan Morén 3NT Ö+1 E -430 57/21
Sylvia Herrlin - Bertil Torbrand Marianne Juhlin - Ingun Boström 3NT Ö+1 4 -430 57/21
Sigvard Carlefred - Birgitta Elding Christina Söderberg - Per Söderberg 3NT Ö+1 4 -430 57/21
Ingegerd Hirn - Carl Dufke Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah 5 Ö+2 7 -440 49/29
Olle Magnuson - Milly Holmgren Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 5 Ö+2 7 -440 49/29
Lena Sidebo - Margaretha Elfström Göran Ledberg - Svenn Krogstadholm 4 V+1 6 -450 44/34
Nils Ahlén - Ann Jansson Anders Bodecker - Solveig Lewander 4 Ö+1 E -450 44/34
Bengt Kulling - Margot Kulling Karl Lindberg - Marianne Lindberg 4 V+1 4 -450 44/34
Gunnar Bernhardtz - Per Molin Lennart Larsson - Lennart Holmqvist 3NT Ö+2 6 -460 35/43
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ingrid Espmark - Margareta Rydén 3NT Ö+2 5 -460 35/43
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Eva Holm - Anita Helgstedt 3NT Ö+2 5 -460 35/43
Kerstin Klintberg - Christina Bäckström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 3NT Ö+2 5 -460 35/43
Marianne Almén - Camilla Nitschmann Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström 3NT Ö+2 5 -460 35/43
Per Giléus - Inger Giléus Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 3NT Ö+2 6 -460 35/43
Åsel Floderus - Christine Hargevik Louise Dinkelspiel - Ulf Dinkelspiel 5 V+1 2 -480 28/50
Ulla Winblad - Katy Lilljeforss Karen Carlberg - Margit Belenius 3NT Ö+3 7 -490 19/59
Gunilla Hartzell - Åsa Ljungman Lars Nitell - Gösta Cannerheim 3NT Ö+3 4 -490 19/59
Gunilla Seth - Johan Seth Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT Ö+3 4 -490 19/59
Kerstin Ström - Marianne Näslund Berit Helge - Brita Matérn 3NT Ö+3 4 -490 19/59
Agneta Erikson - Agneta Fhurong Per Thorstensson - Mimmi Thorstensson 3NT Ö+3 4 -490 19/59
Jan Nelson - Christina Winblad Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3NT Ö+3 5 -490 19/59
Anne-Outram Mott - Malin Philipson Göran Walander - Arne Keller 3NT Ö+3 6 -490 19/59
Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT Ö+3 6 -490 19/59
Olle Billström - Claes Hultkrantz Margareta Levin - Eva Hök 4 V+3 4 -510 10/68
Ulla Linde - Annette Sydfors Britt Björklund - Kerstin Avenberg 3NT Ö+4 9 -520 5/73
Åsa Venström - Jan Christersson Outi Leijon - Mona Eriksson 3NT Ö+4 5 -520 5/73
Ingrid Laurell - Rolf Thorsell Ann Katrin Ollers - Lennart Lundin 3NT Ö+4 5 -520 5/73
Per Christoffersson - Ingrid Lindberg Sidney Hage - Barbara Lane 3NT Ö+4 6 -520 5/73
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Per-Owe Jalde - Doris Bernmark 6NT Ö= E -990 0/78