Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Bricka 4

Göteborgs BF, Sverige 2015.04.24

Väst giv
alla i zon
Kkn82
E532
K5
K43
104
Kkn98
kn108
9852
76
106
E9432
EDkn10
ED953
D74
D76
76

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N54787
S54687
Ö88656
V88656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson 2 S+1 9 140 40.0/0.0
Sören Ek - Leif Andersson Annica Lundqvist - Ingalill Hadler 2 S= Kn 110 34.0/6.0
Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö Anton Bring - Tobias Stenborg 2 S= 8 110 34.0/6.0
Ella Olsson - Carina Eliasson Sören Westling - Martin Lundberg 2 S= 8 110 34.0/6.0
Bengt Alrud - Kjell Evensen Bo Andersson - Hans Linusson 2 S= 8 110 34.0/6.0
Sonia Linusson - Annika Lindén Magnus Legnehed - Kristina Edeland 2 S= Kn 110 34.0/6.0
Marianne Löfgren - Marianne Drott Eva Johansson - Ann Bergqvist 4 S-1 Kn -100 23.0/17.0
Eva Sandqvist - Marie Leitner Patrik Clevström - Annika Corneliusson 3 S-1 Kn -100 23.0/17.0
Bodil Malmquist - Jüri Miks Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos 4 S-1 D -100 23.0/17.0
Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud May Moore - Björn Wenander 3 S-1 Kn -100 23.0/17.0
Lena Rydenskog - Ulla Malmsten Kjell Andersson - Leif Kahlman 3 S-1 Kn -100 23.0/17.0
Anders Brunzell - Jim Nielsen Roger Andersson - Märta Florin 4 S-1 8 -100 23.0/17.0
Gunnar Jansson - Mats Jakobsson Fredrik Norling - Vivianne Norling 4 S-2 Kn -200 9.0/31.0
Lillian Liedholm - Siv Hucke Per Sjöberg - Kjell Berndtsson 4 S-2 Kn -200 9.0/31.0
Harald Sjöman - Ingvar Grahn Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson 4 S-2 Kn -200 9.0/31.0
Stefan Corneliusson - Leif Carlsson Jürgen Schildt - Nils Nordahl 4 S-2 4 -200 9.0/31.0
Jan Ahlqvist - Jan Konar Björn Sörling - Björn Thalén 4 S-2 Kn -200 9.0/31.0
Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt 4 S-2 Kn -200 9.0/31.0
Mats Allgöwer - Göran Rydell Ulla Liedholm - Mile Calic 3 N-2 E -200 9.0/31.0
Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark Marianne Fagerby - Tony Elmroth 4 S-2 4 -200 9.0/31.0
Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell Oscar Hult - Jan Erixon 2D Ö+2 3 -580 0.0/40.0
Moa Petersen - Irma Petersen     - -/22.4