Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Bricka 27

Göteborgs BF, Sverige 2015.04.24

Syd giv
ingen i zon
kn73
K954
103
Kkn87
D92
kn1062
ED62
63
EK86
ED
Kkn85
E105
1054
873
974
D942

Optimalt kontrakt: 7 V= -1440
 NT
N40111
S40111
Ö913101211
V913101211
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlqvist - Jan Konar Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos 5 Ö-1 2 50 40.0/0.0
Annica Lundqvist - Ingalill Hadler Gunnar Jansson - Mats Jakobsson 3NT Ö+1 2 -430 34.0/6.0
Eva Sandqvist - Marie Leitner Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud 3NT Ö+1 2 -430 34.0/6.0
Kjell Andersson - Leif Kahlman Magnus Legnehed - Kristina Edeland 3NT V+1 4 -430 34.0/6.0
Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell Ulla Liedholm - Mile Calic 3NT Ö+1 3 -430 34.0/6.0
Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark Lena Rydenskog - Ulla Malmsten 3NT Ö+1 2 -430 34.0/6.0
Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson Patrik Clevström - Annika Corneliusson 3NT Ö+2 2 -460 24.0/16.0
Fredrik Norling - Vivianne Norling Jürgen Schildt - Nils Nordahl 3NT Ö+2 7 -460 24.0/16.0
Sören Ek - Leif Andersson Marianne Löfgren - Marianne Drott 3NT Ö+2 2 -460 24.0/16.0
Ella Olsson - Carina Eliasson Sonia Linusson - Annika Lindén 3NT Ö+2 8 -460 24.0/16.0
Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt Bo Andersson - Hans Linusson 3NT Ö+2 4 -460 24.0/16.0
Eva Johansson - Ann Bergqvist May Moore - Björn Wenander 4 Ö+2 4 -480 17.0/23.0
Stefan Corneliusson - Leif Carlsson Harald Sjöman - Ingvar Grahn 4 Ö+2 8 -480 17.0/23.0
Lillian Liedholm - Siv Hucke Björn Sörling - Björn Thalén 3NT V+3 5 -490 8.0/32.0
Bodil Malmquist - Jüri Miks Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt 3NT Ö+3 7 -490 8.0/32.0
Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson Per Sjöberg - Kjell Berndtsson 3NT V+3 3 -490 8.0/32.0
Marianne Fagerby - Tony Elmroth Anders Brunzell - Jim Nielsen 3NT Ö+3 8 -490 8.0/32.0
Anton Bring - Tobias Stenborg Sören Westling - Martin Lundberg 3NT Ö+3 3 -490 8.0/32.0
Bengt Alrud - Kjell Evensen Oscar Hult - Jan Erixon 3NT Ö+3 9 -490 8.0/32.0
Mats Allgöwer - Göran Rydell Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö 3NT V+3 5 -490 8.0/32.0
Roger Andersson - Märta Florin Moa Petersen - Irma Petersen 6NT Ö= 8 -990 0.0/40.0
Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom     - -/11.5