Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Bricka 12

Göteborgs BF, Sverige 2015.04.24

Väst giv
N-S i zon
9
ED10932
E954
53
KD103
84
K3
KD1064
Ekn7642
kn5
1087
kn7
85
K76
Dkn62
E982

Optimalt kontrakt: 4D V-2 300
 NT
N5101057
S5101057
Ö72384
V72384
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annica Lundqvist - Ingalill Hadler Stefan Corneliusson - Leif Carlsson 4D N= Kn 790 40.0/0.0
Fredrik Norling - Vivianne Norling Eva Sandqvist - Marie Leitner 4 N+1 7 650 38.0/2.0
Björn Sörling - Björn Thalén Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos 4D Ö-2 5 300 35.0/5.0
Moa Petersen - Irma Petersen Kjell Andersson - Leif Kahlman 4D Ö-2 3 300 35.0/5.0
Gunnar Jansson - Mats Jakobsson Harald Sjöman - Ingvar Grahn 2 N+2 Kn 170 32.0/8.0
Per Sjöberg - Kjell Berndtsson Jan Ahlqvist - Jan Konar 3D Ö-1 5 100 25.0/15.0
Lillian Liedholm - Siv Hucke May Moore - Björn Wenander 4 Ö-2 K 100 25.0/15.0
Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson Marianne Löfgren - Marianne Drott 4 Ö-2 6 100 25.0/15.0
Anders Brunzell - Jim Nielsen Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom 4 Ö-2 6 100 25.0/15.0
Roger Andersson - Märta Florin Ella Olsson - Carina Eliasson 4 Ö-2 K 100 25.0/15.0
Mats Allgöwer - Göran Rydell Sören Westling - Martin Lundberg 4 Ö-2 6 100 25.0/15.0
Jürgen Schildt - Nils Nordahl Eva Johansson - Ann Bergqvist 3 Ö-1 6 50 13.0/27.0
Bodil Malmquist - Jüri Miks Patrik Clevström - Annika Corneliusson 4 Ö-1 6 50 13.0/27.0
Sören Ek - Leif Andersson Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson 3 Ö-1 K 50 13.0/27.0
Oscar Hult - Jan Erixon Ulla Liedholm - Mile Calic 3 Ö-1 6 50 13.0/27.0
Bo Andersson - Hans Linusson Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell 3 Ö-1 K 50 13.0/27.0
Sonia Linusson - Annika Lindén Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö 3 V-1 E 50 13.0/27.0
Bengt Alrud - Kjell Evensen Magnus Legnehed - Kristina Edeland 5 N-1 E -100 6.0/34.0
Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark Anton Bring - Tobias Stenborg 3 Ö= K -140 4.0/36.0
Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt 4 Ö= K -420 1.0/39.0
Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt Lena Rydenskog - Ulla Malmsten 4 Ö= 6 -420 1.0/39.0
Marianne Fagerby - Tony Elmroth     - 21.3/-