Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Bricka 10

Göteborgs BF, Sverige 2015.04.24

Öst giv
alla i zon
EK94
EK87
1043
Ekn
kn865
D3
D987
D75
73
kn542
Kkn
K10632
D102
1096
E652
984

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N79998
S79998
Ö64444
V64444
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlqvist - Jan Konar Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson 3NT S+1 8 630 39.0/1.0
Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell Anton Bring - Tobias Stenborg 3NT N+1 2 630 39.0/1.0
Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt Harald Sjöman - Ingvar Grahn 3NT N= 2 600 27.0/13.0
May Moore - Björn Wenander Per Sjöberg - Kjell Berndtsson 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Fredrik Norling - Vivianne Norling Patrik Clevström - Annika Corneliusson 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Bodil Malmquist - Jüri Miks Björn Sörling - Björn Thalén 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud Eva Johansson - Ann Bergqvist 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson Jürgen Schildt - Nils Nordahl 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom 3NT S= 8 600 27.0/13.0
Ella Olsson - Carina Eliasson Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark 3NT N= 2 600 27.0/13.0
Sonia Linusson - Annika Lindén Kjell Andersson - Leif Kahlman 3NT S= 5 600 27.0/13.0
Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt Moa Petersen - Irma Petersen 3NT S= 6 600 27.0/13.0
Gunnar Jansson - Mats Jakobsson Stefan Corneliusson - Leif Carlsson 1 N+2 7 140 16.0/24.0
Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos Lillian Liedholm - Siv Hucke 2NT S= 7 120 13.0/27.0
Annica Lundqvist - Ingalill Hadler Marianne Löfgren - Marianne Drott 1NT N+1 2 120 13.0/27.0
Eva Sandqvist - Marie Leitner Sören Ek - Leif Andersson 2 N= 2 110 8.0/32.0
Roger Andersson - Märta Florin Sören Westling - Martin Lundberg 1 N+1 7 110 8.0/32.0
Mats Allgöwer - Göran Rydell Oscar Hult - Jan Erixon 1 N+1 7 110 8.0/32.0
Marianne Fagerby - Tony Elmroth Lena Rydenskog - Ulla Malmsten 3NT S-1 7 -100 4.0/36.0
Ulla Liedholm - Mile Calic Bengt Alrud - Kjell Evensen 3NT N-2 2 -200 1.0/39.0
Magnus Legnehed - Kristina Edeland Bo Andersson - Hans Linusson 3NT S-2 6 -200 1.0/39.0
Anders Brunzell - Jim Nielsen     - 25.0/-