Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
1095
E754
E8
EKD5
#
KDkn8762
8
D76
94
#
3
Dkn962
K52
kn1072
#
E4
K103
kn10943
863

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N910958
S910958
Ö33475
V33475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Marianne Servin - Ulla Öberg 4D V-2 E 500 37/1
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3D V-2 E 500 37/1
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3D V-1 E 200 29/9
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3D V-1 E 200 29/9
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 3 V-2 E 200 29/9
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3D V-1 E 200 29/9
Ester Schneider - Greta Schöön Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 4 V-2 Kn 200 29/9
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3D V-1 E 200 29/9
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 8 130 19/19
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bo Johansson - Elsa Johansson 4 N= 3 130 19/19
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 4 S= 8 130 19/19
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Sven Grahn - Per Svensson 4 S= K 130 19/19
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3 S= 8 110 14/24
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Grete Derand - Susanne Ramel 3 V-1 E 100 10/28
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3 V-1 E 100 10/28
Birgit Hartman - Elsa Olsson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 V-1 E 100 10/28
Jan Clementsson - Mats Andersson Klas Bellander - Mats Holm 4 S-1 K -100 6/32
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 3NT S-2 K -200 2/36
Eva Karlsson - Ulla Fischer Sonja Christensson - Sonja Lindblom 3NT N-2 D -200 2/36
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N-2 3 -200 2/36