Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
65
D87
73
KDkn1065
#
KD102
E9542
106
73
#
kn943
Kkn10
EK94
E9
#
E87
63
Dkn852
842

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N75212
S75212
Ö6811117
V6811117
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Sonja Christensson - Sonja Lindblom 4 Ö-1 6 50 37/1
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 Ö-1 8 50 37/1
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 3 Ö+1 D -170 34/4
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 Ö+3 6 -230 32/6
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö= 5 -400 30/8
Klas Bellander - Mats Holm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= 2 -420 25/13
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 Ö= 10 -420 25/13
Bo Johansson - Elsa Johansson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö= D -420 25/13
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö= 8 -420 25/13
Eva Karlsson - Ulla Fischer Grete Derand - Susanne Ramel 4 Ö+1 D -450 17/21
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 Ö+1 8 -450 17/21
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 Ö+1 6 -450 17/21
Ester Schneider - Greta Schöön Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 Ö+1 D -450 17/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+2 6 -480 9/29
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4 Ö+2 8 -480 9/29
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Karin Sjögren - Katarina Barnekow 4 Ö+2 D -480 9/29
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 Ö+2 6 -480 9/29
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3NT Ö+3 2 -490 3/35
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö+3 8 -490 3/35
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Sven Grahn - Per Svensson 5D N-4 E -800 0/38