Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Dkn984
kn10843
107
kn
#
E2
9
EKkn98
EK942
#
K3
K65
D653
D873
#
10765
ED72
42
1065

Optimalt kontrakt: 7D S-5 -1400
 NT
N11871
S11871
Ö12125512
V1212558
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Lennart Lindahl 6 V-3 Kn 300 38/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Sonja Christensson - Sonja Lindblom 3 Ö+3 5 -170 35/3
Klas Bellander - Mats Holm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+3 7 -170 35/3
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Jan Clementsson - Mats Andersson 5 V+1 4 -620 24/14
Eva Karlsson - Ulla Fischer Grete Derand - Susanne Ramel 5 V+1 10 -620 24/14
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Birgit Hartman - Elsa Olsson 5 V+1 D -620 24/14
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 5 V+1 D -620 24/14
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 5 V+1 Kn -620 24/14
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Karin Sjögren - Katarina Barnekow 5 V+1 Kn -620 24/14
Bo Johansson - Elsa Johansson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 Ö+1 4 -620 24/14
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 5 V+1 8 -620 24/14
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 5 V+1 Kn -620 24/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V+3 D -690 14/24
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö+4 2 -720 12/26
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 5D V+1 D -950 10/28
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5D N-4 D -1100 8/30
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 6 V= D -1370 5/33
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Sven Grahn - Per Svensson 6 Ö= E -1370 5/33
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 6 Ö+1 2 -1390 2/36
Ester Schneider - Greta Schöön Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 6NT Ö= 10 -1440 0/38