Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D863
Dkn72
kn5
742
#
EK109
E64
943
E93
#
754
K95
E862
KD6
#
kn2
1083
KD107
kn1085

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N44444
S44444
Ö89899
V89899
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT Ö-2 Kn 100 38/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Eva Karlsson - Ulla Fischer 3NT Ö-1 5 50 35/3
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö-1 5 50 35/3
Hans Ryning - Gösta Wiik Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3NT Ö= Kn -400 18/20
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö= 3 -400 18/20
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3NT Ö= Kn -400 18/20
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 3NT Ö= Kn -400 18/20
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö= 7 -400 18/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V= 2 -400 18/20
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3NT Ö= 5 -400 18/20
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö= 5 -400 18/20
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3NT Ö= Kn -400 18/20
Willy Landgren - Bibi Jönsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT V= 3 -400 18/20
Ester Schneider - Greta Schöön Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT V= 2 -400 18/20
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT Ö= 10 -400 18/20
Sven Grahn - Per Svensson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3NT Ö= K -400 18/20
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3NT Ö= Kn -400 18/20
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3NT Ö= 5 -400 18/20
Rutger Persson - Lennart Lindahl Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT Ö+1 K -430 1/37
Grete Derand - Susanne Ramel Klas Bellander - Mats Holm 3NT Ö+1 K -430 1/37