Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K10854
6
D76
K643
#
kn3
K942
Kkn103
E52
#
E9
D10873
4
D10987
#
D762
Ekn5
E9852
kn

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N58396
S58496
Ö74936
V74936
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Grahn - Per Svensson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 4D S= E 790 38/0
Jan Clementsson - Mats Andersson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 4 S= 3 620 35/3
Bo Johansson - Elsa Johansson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4 S= 4 620 35/3
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N+1 4 140 29/9
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3 N= 4 140 29/9
Birgit Hartman - Elsa Olsson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 N+1 4 140 29/9
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 4 140 29/9
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö-2 Kn 100 23/15
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 4 Ö-2 2 100 23/15
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 2 S= 4 90 20/18
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö-1 Kn 50 16/22
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Ester Schneider - Greta Schöön 5 Ö-1 K 50 16/22
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 V-1 6 50 16/22
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N-1 4 -100 11/27
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 N-1 4 -100 11/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö= E -110 8/30
Grete Derand - Susanne Ramel Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 N-2 4 -200 6/32
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Klas Bellander - Mats Holm 4 S-3 4 -300 4/34
Eva Karlsson - Ulla Fischer Rutger Persson - Lennart Lindahl 5D S-2 E -500 2/36
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4D Ö= Kn -590 0/38