Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
875
E743
9652
76
#
D106
kn8
D7
Kkn9854
#
Ekn42
K9
Ekn43
ED3
#
K93
D10652
K108
102

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N22622
S22622
Ö1197109
V1197109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3NT V-1 3 100 38/0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 2 Ö+1 6 -140 36/2
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö= 5 -600 26/12
Eva Karlsson - Ulla Fischer Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3NT Ö= 2 -600 26/12
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3NT Ö= 2 -600 26/12
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= 5 -600 26/12
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 3NT Ö= 5 -600 26/12
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö= 5 -600 26/12
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3NT Ö= 2 -600 26/12
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3NT Ö= 5 -600 26/12
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Ester Schneider - Greta Schöön 3NT Ö= 2 -600 26/12
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 Ö= 2 -620 16/22
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Klas Bellander - Mats Holm 3NT Ö+1 5 -630 11/27
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT Ö+1 5 -630 11/27
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+1 2 -630 11/27
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3NT Ö+1 2 -630 11/27
Grete Derand - Susanne Ramel Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö+1 10 -650 6/32
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö+2 3 -660 3/35
Sven Grahn - Per Svensson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö+2 2 -660 3/35
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö+3 2 -690 0/38