Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EKD8
kn6
KD54
K106
#
1074
EK4
E93
D432
#
kn9632
732
8
Ekn87
#
5
D10985
kn10762
95

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N48767
S48667
Ö93576
V93576
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT N+1 3 630 38/0
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 3NT N= 7 600 36/2
Bo Johansson - Elsa Johansson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 8 140 34/4
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Rutger Persson - Lennart Lindahl 1NT N+1 2 120 31/7
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 2NT N= 2 120 31/7
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 2 N+1 E 110 28/10
Sven Grahn - Per Svensson Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3 Ö-1 5 100 26/12
Gun Bellander - Hanna Lewandowski Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 1 N+1 2 90 22/16
Willy Landgren - Bibi Jönsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1 N+1 7 90 22/16
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 1NT N= 7 90 22/16
Jan Clementsson - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 1 N= 8 80 18/20
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Klas Bellander - Mats Holm 1NT N-1 3 -100 16/22
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 Ö= 10 -110 13/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Eva Karlsson - Ulla Fischer 3 V= E -110 13/25
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT N-2 7 -200 7/31
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT N-2 7 -200 7/31
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Ryning - Gösta Wiik 3 N-2 6 -200 7/31
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 1 N-2 7 -200 7/31
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N-3 2 -300 1/37
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ester Schneider - Greta Schöön 3NT S-3 K -300 1/37