Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
K109743
42
9
EKDkn
#
E6
Kkn7
D86432
76
#
852
D9865
K7
954
#
Dkn
E103
Ekn105
10832

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N1177119
S1177119
Ö16622
V16622
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3NT S+2 7 660 38/0
Hans Ryning - Gösta Wiik Jan Clementsson - Mats Andersson 4 N+1 5 650 23/15
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 8 650 23/15
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jolanta Nilsson - Jan Nilsson 4 N+1 9 650 23/15
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 N+1 8 650 23/15
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N+1 2 650 23/15
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 N+1 6 650 23/15
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Eva Karlsson - Ulla Fischer 4 N+1 K 650 23/15
Grete Derand - Susanne Ramel Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 N+1 8 650 23/15
Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard Gunilla Wallin - Christian Söderlund 4 N+1 8 650 23/15
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+1 8 650 23/15
Birgit Hartman - Elsa Olsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+1 8 650 23/15
Bo Johansson - Elsa Johansson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 4 N+1 6 650 23/15
Sven Grahn - Per Svensson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N+1 8 650 23/15
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N+1 6 650 23/15
Klas Bellander - Mats Holm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S+1 7 630 8/30
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 N= 8 620 6/32
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Kristina Bengtsson 2 N+4 K 230 4/34
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1 N+1 K 110 2/36
Ester Schneider - Greta Schöön Karin Sjögren - Katarina Barnekow 6 N-1 8 -100 0/38