Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.20

? ?
Öst giv
alla i zon
#
K3
Kkn964
kn8
Ekn85
#
kn986542
D102
D3
10
#
10
E873
K952
9764
#
ED7
5
E10764
KD32

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N10109710
S10109710
Ö12363
V12463
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Eva Karlsson - Ulla Fischer 3NT S+2 9 660 37/1
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Gun Bellander - Hanna Lewandowski 3NT S+2 D 660 37/1
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Grete Derand - Susanne Ramel 3NT S+1 8 630 28/10
Sonja Christensson - Sonja Lindblom Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S+1 9 630 28/10
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3NT S+1 9 630 28/10
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 6 630 28/10
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 3NT N+1 8 630 28/10
Bo Johansson - Elsa Johansson Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard 3NT S+1 6 630 28/10
Sven Grahn - Per Svensson Ester Schneider - Greta Schöön 3NT S+1 6 630 28/10
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Klas Bellander - Mats Holm 3NT S= 10 600 18/20
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT S= Kn 600 18/20
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT N= 10 600 18/20
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Gunilla Wallin - Christian Söderlund 2NT S+2 2 180 14/24
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 N+2 10 170 12/26
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3 N= 5 140 10/28
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 N+1 8 130 8/30
Jolanta Nilsson - Jan Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving 3 N= 10 110 6/32
Rutger Persson - Lennart Lindahl Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT S-1 6 -100 3/35
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT S-1 10 -100 3/35
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 S-2 K -200 0/38