Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Kkn3
104
853
D10764
#
E1075
EKD6
4
K932
#
842
873
KD102
E85
#
D96
kn952
Ekn976
kn

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N57545
S57545
Ö76888
V76888
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 V-3 8 150 46/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-2 4 100 40/6
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V-2 4 100 40/6
Nancy Thern - Tommy Lööf Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3NT Ö-2 6 100 40/6
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Göran Olsson - Karin Eresund 4 V-2 7 100 40/6
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan Schneider - Ester Schneider 4 V-2 8 100 40/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-1 7 50 30/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V-1 6 50 30/16
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 V-1 6 50 30/16
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Jeanette Andersson - Johan Andersson 3NT Ö-1 6 50 30/16
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3 V-1 4 50 30/16
Mona Andersson - Birgitta Forsström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 S-2 E -100 24/22
Agneta Johansson - Nicolae Östner Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 V= 3 -110 20/26
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 V= 10 -110 20/26
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2 V+1 4 -110 20/26
Kristi Meier - Per Nilsson Britt Lindberg - Hans Antolin 2NT V= 3 -120 14/32
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT Ö+1 6 -120 14/32
Gunilla Ljung - Gun Bellander Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 1NT Ö+1 7 -120 14/32
Christer Ekberg - Max Elander Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V= 3 -140 10/36
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT Ö+1 6 -150 5/41
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+2 7 -150 5/41
Ove Jönsson - Thore Lindström Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT Ö+2 6 -150 5/41
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Iwe Persson - Eva Olsberg 2NT Ö+1 9 -150 5/41
Junot Delcomyn - Christina Leander Ulf Öjing - Lars Persson 3NT V= 3 -400 0/46