Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K98
EK875
D
EK92
#
Dkn6
109
K987432
10
#
E105432
D3
E6
Dkn3
#
7
kn642
kn105
87654

Optimalt kontrakt: 4D V-1 200
 NT
N1041045
S1041045
Ö39396
V39396
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Gun Bellander Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 4D N= E 790 46/0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N= E 620 38/8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 10 620 38/8
Nancy Thern - Tommy Lööf Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 4 N= E 620 38/8
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Göran Olsson - Karin Eresund 4 S= 10 620 38/8
Christer Ekberg - Max Elander Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 N= E 620 38/8
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 N= E 620 38/8
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 S= Kn 620 38/8
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4D Ö-2 4 500 30/16
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-3 2 300 28/18
Agneta Johansson - Nicolae Östner Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5 V-2 E 200 25/21
Mona Andersson - Birgitta Forsström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4D Ö-1 4 200 25/21
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan Schneider - Ester Schneider 3 N+1 E 170 22/24
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Jeanette Andersson - Johan Andersson 4 S= D 130 20/26
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 E 100 17/29
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Iwe Persson - Eva Olsberg 4 Ö-1 4 100 17/29
Kristi Meier - Per Nilsson Britt Lindberg - Hans Antolin 4 N-1 E -100 13/33
Junot Delcomyn - Christina Leander Ulf Öjing - Lars Persson 4 N-1 E -100 13/33
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2 Ö= 2 -110 10/36
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö= Kn -140 7/39
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 Ö+1 4 -140 7/39
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3D V= E -670 4/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3D Ö= Kn -730 1/45
Ove Jönsson - Thore Lindström Nina Nilsson - Jane Brändemar 3D Ö= 2 -730 1/45