Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
87
ED10943
982
108
#
K10952
K7
kn1074
96
#
Dkn643
52
ED6
Kkn7
#
E
kn86
K53
ED5432

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N1071269
S1071269
Ö25072
V25072
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5D N+1 5 750 46/0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ove Jönsson - Thore Lindström 5 N+2 D 510 43/3
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 N+3 D 510 43/3
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Iwe Persson - Eva Olsberg 5 N= D 450 40/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Britt Lindberg - Hans Antolin 4 N= D 420 38/8
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-4 6 400 35/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-4 Kn 400 35/11
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö-3 8 300 31/15
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 Ö-3 6 300 31/15
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 3 Ö-2 8 200 26/20
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jeanette Andersson - Johan Andersson 3 Ö-2 E 200 26/20
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 Ö-2 E 200 26/20
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 S= 5 110 22/24
Agneta Johansson - Nicolae Östner Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö-1 E 100 16/30
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ulf Öjing - Lars Persson 2 Ö-1 6 100 16/30
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 Ö-1 3 100 16/30
Jan Schneider - Ester Schneider Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö-1 E 100 16/30
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Christer Ekberg - Max Elander 3 Ö-1 E 100 16/30
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 6 -110 8/38
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 Ö= 3 -110 8/38
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 2 Ö= E -110 8/38
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 Ö+1 2 -140 3/43
Göran Olsson - Karin Eresund Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 Ö+1 E -140 3/43
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 Ö+2 E -170 0/46