Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
KD765
EDkn643
D
7
#
E
10
K109853
EDkn85
#
kn108432
2
E4
K1094
#
9
K9875
kn762
632

Optimalt kontrakt: 6D N-2 -500
 NT
N021054
S021054
Ö1211387
V1211387
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4D Ö-4 9 1100 46/0
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5D V-3 7 800 44/2
Agneta Johansson - Nicolae Östner Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S= E 620 38/8
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N= E 620 38/8
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S= E 620 38/8
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Olsson - Karin Eresund 4 N= 4 620 38/8
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Mona Andersson - Birgitta Forsström 4 N= E 620 38/8
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N+1 E 170 31/15
Jan Schneider - Ester Schneider Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3 N+1 E 170 31/15
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 5 V-1 E 100 28/18
Kristi Meier - Per Nilsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5 N-1 E -100 24/22
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 N-1 E -100 24/22
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 N-1 E -100 24/22
Ove Jönsson - Thore Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5D N-1 E -200 20/26
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5 V= E -600 14/32
Nancy Thern - Tommy Lööf Jeanette Andersson - Johan Andersson 5 V= E -600 14/32
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Öjing - Lars Persson 5 V= D -600 14/32
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Iwe Persson - Eva Olsberg 5 V= E -600 14/32
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 5 V= E -600 14/32
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 5 V+1 K -620 5/41
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Britt Lindberg - Hans Antolin 5 V+1 D -620 5/41
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 V+1 7 -620 5/41
Gunilla Ljung - Gun Bellander Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 5 V+1 E -620 5/41
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Christer Ekberg - Max Elander 3D Ö= 5 -730 0/46