Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K94
D6
E62
Ekn984
#
D
E732
K10975
1075
#
732
K1084
kn43
KD2
#
Ekn10865
kn95
D8
63

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N74498
S74498
Ö58935
V58935
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nancy Thern - Tommy Lööf Jeanette Andersson - Johan Andersson 4 S= 5 420 41/5
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S= 7 420 41/5
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Öjing - Lars Persson 4 S= 5 420 41/5
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Olsson - Karin Eresund 4 N= 4 420 41/5
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Mona Andersson - Birgitta Forsström 4 S= 5 420 41/5
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 S= 10 420 41/5
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 S+2 5 170 28/18
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 S+1 10 170 28/18
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+2 5 170 28/18
Gunilla Ljung - Gun Bellander Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 2 S+2 10 170 28/18
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 S+1 6 170 28/18
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Christer Ekberg - Max Elander 2 S+2 10 170 28/18
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1 S+3 D 170 28/18
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Britt Lindberg - Hans Antolin 1NT N+2 4 150 20/26
Kristi Meier - Per Nilsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 S+1 10 140 9/37
Agneta Johansson - Nicolae Östner Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S+1 E 140 9/37
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 S= E 140 9/37
Ove Jönsson - Thore Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1 S+2 2 140 9/37
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S= 10 140 9/37
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 N+1 D 140 9/37
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S= E 140 9/37
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Iwe Persson - Eva Olsberg 3 S= E 140 9/37
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 S= 5 140 9/37
Jan Schneider - Ester Schneider Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 2 S+1 2 140 9/37