Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E62
EK87
D102
E93
#
KD1054
10
kn864
kn64
#
kn8
Dkn542
E3
D1075
#
973
963
K975
K82

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N78778
S78778
Ö65665
V65665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V-2 E 200 43/3
Jeanette Andersson - Johan Andersson Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 2 V-2 2 200 43/3
Lars G Svensson - Greger Jonsson Nancy Thern - Tommy Lööf 2 V-2 K 200 43/3
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 Ö-2 3 200 43/3
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT N+2 2 150 37/9
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 1NT N+2 2 150 37/9
Kristi Meier - Per Nilsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT N= 2 120 27/19
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N+1 4 120 27/19
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Hans Antolin 1NT N+1 4 120 27/19
Anitha Lindgren - Marian Krook Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT N+1 4 120 27/19
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT N+1 4 120 27/19
Junot Delcomyn - Christina Leander Jan Schneider - Ester Schneider 1NT N+1 4 120 27/19
Ulf Öjing - Lars Persson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 1NT N+1 Kn 120 27/19
Göran Olsson - Karin Eresund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT N+1 4 120 27/19
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2 V-1 3 100 18/28
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT N= 4 90 10/36
Ove Jönsson - Thore Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT N= 4 90 10/36
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT N= 4 90 10/36
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT N= 4 90 10/36
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Iwe Persson - Eva Olsberg 1NT S= 5 90 10/36
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT N= 5 90 10/36
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Birgitta Forsström 1NT N= D 90 10/36
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Agneta Johansson - Nicolae Östner 2 Ö= 7 -90 2/44
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N-2 4 -200 0/46