Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E3
K53
EK976
E102
#
1086
92
10542
KD98
#
KDkn72
EDkn8
8
765
#
954
10764
Dkn3
kn43

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N58747
S58747
Ö65695
V65695
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Ulf Öjing - Lars Persson 4D Ö-2 D 500 46/0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= K 110 43/3
Junot Delcomyn - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N= 2 110 43/3
Agneta Johansson - Nicolae Östner Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 Ö-1 D 100 36/10
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö-1 Kn 100 36/10
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 Ö-1 D 100 36/10
Jan Schneider - Ester Schneider Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 Ö-1 D 100 36/10
Iwe Persson - Eva Olsberg Mona Andersson - Birgitta Forsström 3 Ö-1 D 100 36/10
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 N-1 K -50 30/16
Kristi Meier - Per Nilsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2NT N-2 K -100 27/19
Ove Jönsson - Thore Lindström Britt Lindberg - Hans Antolin 3 N-2 K -100 27/19
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö= D -110 22/24
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 2 Ö= D -110 22/24
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2 Ö= 3 -110 22/24
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+1 D -140 12/34
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 Ö= D -140 12/34
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3 Ö= D -140 12/34
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2 Ö+1 3 -140 12/34
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3 Ö= 4 -140 12/34
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Jeanette Andersson - Johan Andersson 3 Ö= D -140 12/34
Lars G Svensson - Greger Jonsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 Ö= 4 -140 12/34
Nancy Thern - Tommy Lööf Göran Olsson - Karin Eresund 3NT N-3 K -150 4/42
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö+1 3 -170 2/44
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5D N-4 K -800 0/46