Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
7
103
K764
EKkn1064
#
EKD52
E62
Dkn98
5
#
kn863
KDkn9
E10
732
#
1094
8754
532
D98

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N74102
S74102
Ö6911127
V6911127
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 2 V+4 E -230 45/1
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 V+3 E -230 45/1
Agneta Johansson - Nicolae Östner Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V+1 E -450 40/6
Nancy Thern - Tommy Lööf Göran Olsson - Karin Eresund 4 V+1 E -450 40/6
Junot Delcomyn - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V+1 E -450 40/6
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+2 E -480 23/23
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+2 E -480 23/23
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+2 E -480 23/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 V+2 K -480 23/23
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V+2 E -480 23/23
Ove Jönsson - Thore Lindström Britt Lindberg - Hans Antolin 4 V+2 E -480 23/23
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 V+2 E -480 23/23
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V+2 E -480 23/23
Christer Ekberg - Max Elander Ulf Öjing - Lars Persson 4 V+2 E -480 23/23
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 V+2 E -480 23/23
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 V+2 E -480 23/23
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 V+2 E -480 23/23
Lars G Svensson - Greger Jonsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 V+2 K -480 23/23
Iwe Persson - Eva Olsberg Mona Andersson - Birgitta Forsström 4 V+2 E -480 23/23
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 V= E -980 6/40
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Jeanette Andersson - Johan Andersson 6 Ö= D -980 6/40
Jan Schneider - Ester Schneider Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 6 V= K -980 6/40
Kristi Meier - Per Nilsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5D N-4 K -1100 1/45
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 5D N-4 K -1100 1/45