Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
106542
109
83
K765
#
E3
EKD
109762
832
#
KD7
kn54
Ekn4
ED109
#
kn98
87632
KD5
kn4

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N22342
S22342
Ö101110911
V101110911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jan Schneider - Ester Schneider 6NT V-1 4 100 44/2
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Nancy Thern - Tommy Lööf 6 V-1 10 100 44/2
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 6NT Ö-1 2 100 44/2
Britt Lindberg - Hans Antolin Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 2 Ö= 6 -90 40/6
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö+2 4 -130 38/8
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Olsson - Karin Eresund 2NT Ö+2 3 -180 36/10
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö= 8 -600 34/12
Agneta Johansson - Nicolae Östner Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT V+1 4 -630 24/22
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3NT V+1 2 -630 24/22
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+1 4 -630 24/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+1 8 -630 24/22
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT Ö+1 7 -630 24/22
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT Ö+1 8 -630 24/22
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Jeanette Andersson - Johan Andersson 3NT V+1 2 -630 24/22
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Öjing - Lars Persson 3NT V+1 2 -630 24/22
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT V+1 9 -630 24/22
Kristi Meier - Per Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+2 3 -660 7/39
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö+2 5 -660 7/39
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+2 4 -660 7/39
Björn Nilsén - Irene Nilsén Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT Ö+2 3 -660 7/39
Mona Andersson - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT Ö+2 8 -660 7/39
Junot Delcomyn - Christina Leander Iwe Persson - Eva Olsberg 3NT V+2 5 -660 7/39
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö+2 6 -660 7/39
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Christer Ekberg - Max Elander 3NT Ö+2 8 -660 7/39