Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn7
ED7
D643
D653
#
10532
Kkn
E752
K109
#
ED864
3
kn1098
kn84
#
K9
10986542
K
E72

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N961059
S961059
Ö37383
V37383
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Hans Antolin Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 4 S+1 10 450 46/0
Agneta Johansson - Nicolae Östner Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 S= E 420 39/7
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S= 2 420 39/7
Björn Nilsén - Irene Nilsén Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 N= 2 420 39/7
Mona Andersson - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 S= 2 420 39/7
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 S= 3 420 39/7
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Jeanette Andersson - Johan Andersson 4 S= 10 420 39/7
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jan Schneider - Ester Schneider 2 S+3 2 200 30/16
Junot Delcomyn - Christina Leander Iwe Persson - Eva Olsberg 2 S+3 2 200 30/16
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3 S+2 2 200 30/16
Kristi Meier - Per Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S+1 E 170 24/22
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 N+2 Kn 170 24/22
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ove Jönsson - Thore Lindström 3 S+1 10 170 24/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 S= 9 140 19/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S= 5 140 19/27
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö-1 10 100 16/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   8/38
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson Pass   8/38
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Olsson - Karin Eresund Pass   8/38
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Pass   8/38
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Öjing - Lars Persson Pass   8/38
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Nancy Thern - Tommy Lööf Pass   8/38
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Pass   8/38
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Christer Ekberg - Max Elander 4 S-1 10 -50 0/46