Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
542
Dkn72
75
ED85
#
K107
E94
Ekn862
102
#
ED
K1053
1043
Kkn43
#
kn9863
86
KD9
976

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N42342
S32342
Ö91110810
V91110911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jeanette Andersson - Johan Andersson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 Ö-2 6 200 46/0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V-1 D 100 42/4
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Agneta Johansson - Nicolae Östner 4 Ö-1 K 100 42/4
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT V-1 5 100 42/4
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 2NT V= 2 -120 38/8
Ove Jönsson - Thore Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+2 D -130 36/10
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V= 4 -600 30/16
Nancy Thern - Tommy Lööf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V= 2 -600 30/16
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö= 6 -600 30/16
Ulf Öjing - Lars Persson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö= 3 -600 30/16
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö= 3 -600 30/16
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Hans Antolin 3NT V+1 D -630 16/30
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+1 3 -630 16/30
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 6 -630 16/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 3 -630 16/30
Björn Nilsén - Irene Nilsén Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö+1 6 -630 16/30
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 6 -630 16/30
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT V+1 D -630 16/30
Christer Ekberg - Max Elander Göran Olsson - Karin Eresund 3NT V+1 2 -630 16/30
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Junot Delcomyn - Christina Leander 3NT Ö+1 5 -630 16/30
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö+2 6 -660 4/42
Mona Andersson - Birgitta Forsström Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3NT Ö+2 3 -660 4/42
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+2 8 -660 4/42
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Iwe Persson - Eva Olsberg 3NT V+3 5 -690 0/46