Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
KD94

E9853
KD106
#
kn5
Dkn106542
42
73
#
8732
K97
kn7
9842
#
E106
E83
KD106
Ekn5

Optimalt kontrakt: 7NT S= 2220
 NT
N131371313
S131371313
Ö00600
V00600
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Gunlis Åberg - Ulf Pernvi 7 S= 7 2210 46/0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 6NT N+1 10 1470 44/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 6 N+1 7 1460 42/4
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6 S+1 10 1390 38/8
Jeanette Andersson - Johan Andersson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 6 S+1 D 1390 38/8
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 6 S+1 D 1390 38/8
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Agneta Johansson - Nicolae Östner 5D V-5 E 1100 34/12
Ove Jönsson - Thore Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S+4 D 720 28/18
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5NT S+2 D 720 28/18
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT S+4 D 720 28/18
Mona Andersson - Birgitta Forsström Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 3NT S+4 D 720 28/18
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Junot Delcomyn - Christina Leander 3NT S+4 D 720 28/18
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N+3 7 710 22/24
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Jan Schneider - Ester Schneider 3NT S+3 D 690 20/26
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 S+2 D 640 11/35
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 S+2 D 640 11/35
Björn Nilsén - Irene Nilsén Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 S+2 D 640 11/35
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 S+2 Kn 640 11/35
Nancy Thern - Tommy Lööf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 S+2 D 640 11/35
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 S+2 D 640 11/35
Christer Ekberg - Max Elander Göran Olsson - Karin Eresund 5 S+2 D 640 11/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Iwe Persson - Eva Olsberg 5 S+2 Kn 640 11/35
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Hans Antolin 5 S= D 600 2/44
Ulf Öjing - Lars Persson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3D V-3 10 500 0/46