Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Öst giv
alla i zon
#
10974
kn965

87432
#
D32
104
K9862
Dkn9
#
Ekn86
KD3
E1053
K10
#
K5
E872
Dkn74
E65

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -500
 NT
N84854
S84854
Ö59579
V59589
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Nicolae Östner Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT Ö-3 2 300 46/0
Iwe Persson - Eva Olsberg Christer Ekberg - Max Elander 3NT Ö-2 2 200 42/4
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Nancy Thern - Tommy Lööf 3NT Ö-2 7 200 42/4
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö-2 7 200 42/4
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 N+1 K 110 37/9
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N= 3 110 37/9
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö-1 E 100 32/14
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT Ö-1 2 100 32/14
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3NT Ö-1 D 100 32/14
Arne Dahlberg - Sverre Tengvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-1 D -100 28/18
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT Ö+1 7 -120 25/21
Jeanette Andersson - Johan Andersson Junot Delcomyn - Christina Leander 1NT Ö+1 2 -120 25/21
Rolf Bergström - Christer Löfgren Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 Ö+1 2 -140 22/24
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Hans Antolin 1NT Ö+3 2 -180 20/26
Mona Andersson - Birgitta Forsström Ulf Öjing - Lars Persson 2 N-2 8 -200 18/28
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lars G Svensson - Greger Jonsson 1NTD V+2 D -580 16/30
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö= 2 -600 9/37
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT Ö= 4 -600 9/37
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö= 8 -600 9/37
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT Ö= 4 -600 9/37
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö= 7 -600 9/37
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Olsson - Karin Eresund 3NT Ö= E -600 9/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö+1 Kn -630 1/45
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö+1 4 -630 1/45