Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.08

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
D62
K963
E
EDkn108
?
1094
kn107
kn7
K9642
?
EK873
5
KD986
75
?
kn5
ED842
105432
3

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N961168
S961168
Ö35173
V35173
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4D Ö-3 2 500 46/0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S= 10 450 44/2
Kristi Meier - Per Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= E 420 33/13
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 S= 4 420 33/13
Björn Nilsén - Irene Nilsén Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 N= 10 420 33/13
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S= Kn 420 33/13
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S= E 420 33/13
Mona Andersson - Birgitta Forsström Jan Schneider - Ester Schneider 4 S= 10 420 33/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S= 4 420 33/13
Junot Delcomyn - Christina Leander Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 S= 9 420 33/13
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S= 4 420 33/13
Iwe Persson - Eva Olsberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 S= 10 420 33/13
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-7 E 350 22/24
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Jeanette Andersson - Johan Andersson 3 N+2 E 200 20/26
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 S+1 10 170 18/28
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 Ö-2 3 100 15/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britt Lindberg - Hans Antolin 3 Ö-2 E 100 15/31
Gunlis Åberg - Ulf Pernvi Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-1 10 -50 6/40
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S-1 9 -50 6/40
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Agneta Johansson - Nicolae Östner 5 S-1 10 -50 6/40
Nancy Thern - Tommy Lööf Ulf Öjing - Lars Persson 4 N-1 K -50 6/40
Christer Ekberg - Max Elander Arne Dahlberg - Sverre Tengvall 4 S-1 10 -50 6/40
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 S-1 10 -50 6/40
Göran Olsson - Karin Eresund Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 N-1 E -50 6/40