Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
Ö-V i zon
E84
Ekn843
106
D32
Kkn106
KD
92
Kkn876
952
10952
Ekn854
4
D73
76
KD73
E1095

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N75757
S76868
Ö67575
V56575
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Stig Unoson - Monica Wester 1NT Ö-2 7 200 43.0/1.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ester Schneider - Mona Berge 2 V-2 10 200 43.0/1.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Göran Olsson - Karin Eresund 2NT N+2 2 180 40.0/4.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT N+1 4 150 38.0/6.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT S= 6 120 34.0/10.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT S= 7 120 34.0/10.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S+1 6 120 34.0/10.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 V-1 E 100 27.0/17.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö-1 7 100 27.0/17.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Einar Nilsson - Thore Lindström 2 Ö-1 7 100 27.0/17.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 V-1 10 100 27.0/17.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 1NT S= 6 90 22.0/22.0
Christer Ekberg - Max Elander Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N-1 5 -50 17.0/27.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S-1 6 -50 17.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-1 6 -50 17.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT N-1 4 -50 17.0/27.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 3NT S-2 10 -100 10.0/34.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Marianne Andersson - Eva Landin 3NT N-2 8 -100 10.0/34.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 N-2 4 -100 10.0/34.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Jan Clementsson - Mats Andersson 2 V= 6 -110 6.0/38.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT Ö= 6 -120 4.0/40.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 N-3 E -150 1.0/43.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 N-3 4 -150 1.0/43.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz     - 26.0/-