Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Väst giv
ingen i zon
Kkn6
5
kn54
1098643
543
K9842
ED8
EK
E8
Ekn107
10963
kn75
D10972
D63
K72
D2

Optimalt kontrakt: 6 V= -980
 NT
N61151
S61151
Ö71112711
V71112711
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V-2 10 100 44.0/0.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V= 10 -420 34.0/10.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 4 V= 6 -420 34.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= 10 -420 34.0/10.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V= 6 -420 34.0/10.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö= 2 -420 34.0/10.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V= 10 -420 34.0/10.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V= 10 -420 34.0/10.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Einar Nilsson - Thore Lindström 4 V= 8 -420 34.0/10.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Christina Leander 4 V= 6 -420 34.0/10.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Olsson - Karin Eresund 3NT V+1 10 -430 24.0/20.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Marianne Andersson - Eva Landin 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Christer Ekberg - Max Elander Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Stig Unoson - Monica Wester Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V+1 6 -450 13.0/31.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ester Schneider - Mona Berge 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V+1 10 -450 13.0/31.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V+1 6 -450 13.0/31.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 V+1 3 -450 13.0/31.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 V+2 10 -480 1.0/43.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+2 10 -480 1.0/43.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson     - -/24.1