Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
N-S i zon
E83
K63
32
Dkn874
KD1092
105
D6
E962
4
EDkn9
E1098
K1053
kn765
8742
Kkn754

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N34333
S24333
Ö109101010
V109101010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Einar Nilsson - Thore Lindström 5D Ö-2 4 300 44.0/0.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3NT Ö-1 5 50 40.0/4.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3 V-1 2 50 40.0/4.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 V-1 3 50 40.0/4.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Monica Wester 2 Ö= 5 -90 36.0/8.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT V+1 7 -120 34.0/10.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Göran Olsson - Karin Eresund 1NT Ö+2 5 -150 31.0/13.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2NT Ö+1 7 -150 31.0/13.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2NT V+2 8 -180 27.0/17.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2NT V+2 4 -180 27.0/17.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V+3 D -200 24.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö= 4 -400 21.0/23.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ester Schneider - Mona Berge 3NT Ö= 4 -400 21.0/23.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 3NT Ö+1 7 -430 13.0/31.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+1 Kn -430 13.0/31.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT Ö+1 8 -430 13.0/31.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 5 -430 13.0/31.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 4 -430 13.0/31.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 7 -430 13.0/31.0
Christer Ekberg - Max Elander Marianne Andersson - Eva Landin 3NT Ö+2 5 -460 4.0/40.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+2 8 -460 4.0/40.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT Ö+2 8 -460 4.0/40.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Jan Clementsson - Mats Andersson 2D N-5 4 -1400 0.0/44.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - -/28.5