Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Väst giv
alla i zon
4
864
K1076
Dkn1082
ED10953
KD32
52
6
kn762
E109
Dkn
E953
K8
kn75
E9843
K74

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N76212
S76212
Ö5511118
V5511118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö= 4 -620 41.0/3.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V= D -620 41.0/3.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Einar Nilsson - Thore Lindström 4 Ö= 3 -620 41.0/3.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 V= 6 -620 41.0/3.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Åke Lindström 5 V= 2 -650 27.0/17.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jan Clementsson - Mats Andersson 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 V+1 6 -650 27.0/17.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 Ö+1 4 -650 27.0/17.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Olsson - Karin Eresund 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V+1 D -650 27.0/17.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Marianne Andersson - Eva Landin 4 V+2 D -680 10.0/34.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Christer Ekberg - Max Elander 4 V+2 D -680 10.0/34.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V+2 4 -680 10.0/34.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ester Schneider - Mona Berge 4 V+2 D -680 10.0/34.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+2 D -680 10.0/34.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V+2 D -680 10.0/34.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 V+2 8 -680 10.0/34.0
Stig Unoson - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 5D S-4 E -1100 2.0/42.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 6 V= D -1430 0.0/44.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren     - -/29.2