Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Syd giv
Ö-V i zon
KDkn
EKkn10
K10
EK72
6532
7
D9542
D43
E1097
4
8763
kn1098
84
D986532
Ekn
65

Optimalt kontrakt: 6NT S= 990
 NT
N10812812
S10812812
Ö34141
V34141
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 6NT N= E 990 43.0/1.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Göran Olsson - Karin Eresund 6NT N= 8 990 43.0/1.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Marianne Andersson - Eva Landin 6 N= Kn 980 30.0/14.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 6 S= 2 980 30.0/14.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Christer Ekberg - Max Elander 6 S= 7 980 30.0/14.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 6 S= 7 980 30.0/14.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 6 S= 6 980 30.0/14.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ester Schneider - Mona Berge 6 S= 5 980 30.0/14.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 N= E 980 30.0/14.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Einar Nilsson - Thore Lindström 6 S= 7 980 30.0/14.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 6 S= 5 980 30.0/14.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 6 S= 5 980 30.0/14.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 6 S= 6 980 30.0/14.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S+2 2 480 12.0/32.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Jan Clementsson - Mats Andersson 5 S+1 6 480 12.0/32.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 N+2 E 480 12.0/32.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 S+2 7 480 12.0/32.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 S+2 6 480 12.0/32.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+2 6 480 12.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 S+2 3 480 12.0/32.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT N+2 Kn 460 4.0/40.0
Stig Unoson - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+4 4 230 2.0/42.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 7 N-1 E -50 0.0/44.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren     - -/29.2