Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Syd giv
alla i zon
10
D96
Ekn106
KD832
EK942
82
75
kn1095
D876
EKkn543
D2
7
kn53
107
K9843
E64

Optimalt kontrakt: 5D S-1 -200
 NT
N810212
S810212
Ö4310105
V4310105
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 V-2 K 200 43.0/1.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V-2 K 200 43.0/1.0
Marianne Andersson - Eva Landin Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N= E 110 40.0/4.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö-1 3 100 34.0/10.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ester Schneider - Mona Berge 4 V-1 E 100 34.0/10.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Einar Nilsson - Thore Lindström 3 Ö-1 10 100 34.0/10.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 7 100 34.0/10.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 V-1 K 100 34.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 S-1 8 -100 28.0/16.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+1 K -140 24.0/20.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Christer Ekberg - Max Elander 2 Ö+1 8 -140 24.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Olsson - Karin Eresund 3 Ö= E -140 24.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V+1 K -170 16.0/28.0
Stig Unoson - Monica Wester Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 V+1 K -170 16.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+1 K -170 16.0/28.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2 V+2 K -170 16.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V+1 E -170 16.0/28.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V+2 K -200 8.0/36.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 2 Ö+3 4 -200 8.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Birgitta Forsström 3 Ö+2 K -200 8.0/36.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V= 8 -620 4.0/40.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 10 -650 2.0/42.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V+2 K -680 0.0/44.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin     - 20.0/-