Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
N-S i zon
K43
ED1094
75
Kkn9
E82
752
KDkn2
1074
kn9765
kn6
E103
D52
D10
K83
9864
E863

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N871078
S871078
Ö35364
V35364
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2 N+3 5 200 44.0/0.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT N+2 9 180 42.0/2.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+2 2 170 37.0/7.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N+1 6 170 37.0/7.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Olsson - Karin Eresund 2 N+2 5 170 37.0/7.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+2 5 170 37.0/7.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT S+2 K 150 32.0/12.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 3 N= 7 140 24.0/20.0
Christer Ekberg - Max Elander Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2 N+1 7 140 24.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N+1 7 140 24.0/20.0
Stig Unoson - Monica Wester Britt Lindberg - Åke Lindström 2 N+1 6 140 24.0/20.0
Marianne Andersson - Eva Landin Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N+1 2 140 24.0/20.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 N+1 6 140 24.0/20.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Junot Delcomyn - Christina Leander 2 N+1 5 140 24.0/20.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT S+1 K 120 12.0/32.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT S+1 K 120 12.0/32.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT S+1 K 120 12.0/32.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ester Schneider - Mona Berge 1NT S+1 K 120 12.0/32.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S+1 2 120 12.0/32.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT S= K 90 6.0/38.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 Ö-1 K 50 4.0/40.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 N-1 E -100 2.0/42.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Jan Clementsson - Mats Andersson 2 Ö= 3 -110 0.0/44.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 17.9/-