Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
N-S i zon
10862
1098
10
kn10863
K74
E
KD542
EKD2
kn5
KD764
E983
75
ED93
kn532
kn76
94

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N30251
S30251
Ö101210812
V101210812
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nancy Thern - Tommy Lööf Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 6 Ö-1 9 50 40.0/4.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Åke Lindström 6NT V-1 6 50 40.0/4.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 6NT V-1 Kn 50 40.0/4.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT V-1 Kn 50 40.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6NT V-1 3 50 40.0/4.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Einar Nilsson - Thore Lindström 3 V+4 8 -190 34.0/10.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 Ö= 9 -400 32.0/12.0
Christer Ekberg - Max Elander Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö+1 E -420 27.0/17.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 V+1 10 -420 27.0/17.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 5 V+1 Kn -420 27.0/17.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Ester Schneider - Mona Berge 5 V+1 6 -420 27.0/17.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT V+1 Kn -430 21.0/23.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Göran Olsson - Karin Eresund 3NT V+1 3 -430 21.0/23.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V+2 Kn -460 11.0/33.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+2 3 -460 11.0/33.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5NT V= 8 -460 11.0/33.0
Stig Unoson - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT V+2 Kn -460 11.0/33.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 3NT Ö+2 9 -460 11.0/33.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT V+2 Kn -460 11.0/33.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT V+2 6 -460 11.0/33.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT V+2 6 -460 11.0/33.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lars Jarming - Monica Lannerud 6NT V= Kn -990 2.0/42.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 6NT V+1 10 -1020 0.0/44.0
Marianne Andersson - Eva Landin     - -/23.8